Trys puodeliai arbatos

Čia, Pakistane ir Afganistane, tris puodelius arbatos išgeriame tardamiesi dėl  reikalų. Sulig pirmu – esi svetimšalis, sulig antru – tampi draugu, sulig trečiu – priimame tave į savo šeimą. O dėl savo šeimos esame pasirengę padaryti bet ką – net numirti. 

Chadžijus Ali 1993-aisiais patyręs alpinistas Gregas Mortensonas, kopdamas į K2 viršukalnę, pasiklysta kalnuose. Galiausiai atsiduria „paskutinėje žmonių gyvenamoje salelėje“ Pakistane, Himalajų prieigose, kur vietiniai gyventojai padeda jam atgauti stichijų išsekintas jėgas. Šis pasižada sugrįžti ir pastatyti miestelyje pirmą ir tuo metu vienintelę mokyklą.

„Trys puodeliai arbatos“ – viso dešimtmečio, per kurį Gregas Mortensonas pastatė per 50 mokyklų Pakistane – tose uždraustose žemėse, kurios išnešiojo Talibano režimą – istorija. 

Vos 3-ejų sulaukęs Gregas Mortensonas apsigyveno Rytų Afrikos valstybėje Tanzanijoje – jo tėvai ten vyko misionieriauti ir mokytojauti. Išsyk po Vietnamo karo, dar prieš Berlyno sienos griuvimą, jis tarnavo Rytų Vokietijos pasienyje, vėliau studijavo mediciną, o galiausiai atsidėjo humanitarinei veiklai.

Šiuo metu jis – Centrinės Azijos instituto įkūrėjas ir direktorius.Deividas Oliveris Relinas – po visą pasaulį keliaujantis žurnalistas, pelnęs daugiau kaip keturiasdešimt nacionalinių apdovanojimų.
Prekės ženklas: Vaga