• Pradžia »
  • Istorija »
  • Universalioji skaičių istorija. Kaip skaičiai ir skaičiavimas atskleidžia žmogaus išradingumą

Universalioji skaičių istorija. Kaip skaičiai ir skaičiavimas atskleidžia žmogaus išradingumą

Ši knyga – tarsi jaudinančios ilgos kelionės (virš 1000 puslapių!) per amžius ir civilizacijas aprašymas: pateikti reikalingi paaiškinimai, gausiai iliustrauota paveikslais, linksmomis istorijomis ir rekonstrukcijomis.

Įvairūs patikslinimai ir naudinga informacija įterpiama kaip trumpesni ar ilgesni tekstai. Vadinasi, šią enciklopediją galima skaityti nuo bet kurios vietos – kas sukelia smalsumą ar domina. Pavyzdžiui, apie majus galima skaityti pirmiau nei apie babiloniečius ar egiptiečius; apie skaičiavimo istoriją – pirma arba po arabų, indų ar kinų istorijos ir t. t.Įdėta daug pastangų, norint palengvinti triūsą skaitytojo, kuris gilinsis į šią išskirtinę Universaliąją skaičių istoriją – kerinčią žmonijos ir jos intelekto istoriją. Šis veikalas jau itin sudomino archeologus, etnologus, istorikus ir daugelio kultūrų specialistus; jis sužavės ir poetą, ir numerologijos sekėją, skaičių ir loginių žaidimų mėgėją, taip pat psichologą ar filosofą, matematiką, fiziką; dėstytoją, inžinierių ir informatikos specialistą.

Apie autorių. Georges Ifrah (g. 1947 m. Marakeše) – buvęs matematikos mokytojas, vėliau tapęs vienu žymiausų matematikos istorikų. Jo knyga „Universalioji skaičių istorija“ Prancūzijoje sulaukė net trylikos leidimų (nuo 1994 m.), išversta į daugiau kaip 20 kalbų.
Prekės ženklas: Žara