Europos teisės istorija (I tomas)

Skaitytojui pateikiama iš vokiečių kalbos išversta Hanso Hattenhauerio (g. 1931 m.), nusipelniusio Kylio Christiano Albrechto universiteto Vokietijos ir Europos teisės istorijos, civilinės ir komercinės teisės profesoriaus, „Europos teisės istorijos“ pirmoji dalis.

Šiandieninę Europą suvokti galima tik žvelgiant per jos istorijos prizmę. Europos ir jos teisės istorija turi daug ir bendrų, ir labai skirtingų nuostatų, todėl itin svarbu grįžti prie ištakų ir nuosekliai artėti prie dabartinės „suvienytos įvairovės“ – galiojančios Europos Sąjungos teisės.

Pirmame leidinio tome aptariamas laikotarpis nuo Mikėnų kultūros suklestėjimo apie 1250 m. pr. Kr. iki M. Liuterio tezių paskelbimo1517 m. Kalbama apie Vakarų ir Vidurio Europą, apie Europos ir Osmanų imperijos kontaktus pastarosios gyvavimo laikotarpiu. Išsamios ir nūdienos poreikius atitinkančios medžiagos apie Europos teisės istoriją trūkumą skaitytojui (studentui, istorikui, teisininkui) padės užpildyti ši daugybės atskirų istorijos dalelių mozaika.
Prekės ženklas: Registrų centras