Griuvėsiai

Dvi amerikiečių jaunuolių porelės, – Džefas, Emė, Erikas ir Steisė, – ką tik baigusios koledžą, maloniai atostogauja viename Meksikos pajūrio kurorte prieš toliau pratęsiadami mokslus universitete.

Ten susipažįsta ir susidraugauja su vokiečiu turistu Matiju ir trimis graikais. Matijas įkalbina juos prisidėti prie dingusio savo jaunesniojo brolio Henricho paieškų. Jį paskutinį kartą amtė, kai sekdamas paskui merginą, su kuria ką tik susipažino, išvyko į archeologų stovyklavietę, kur tyrinėjami majų kasyklos griuvėsiai. Visas ketvertas kartu su vokiečiu ir vienu iš graikų leidžiasi krašto gilumon pagal Henricho pabraižytą ir paliktą žemėlapį.

Ketvertas netrukus pasigaili savo impulsyvaus sprendimo, kai pasiklysta džiunglėse, nepasirengę užduočiai ir bauginami grėsmingų ženklų. Įtampa auga, iškalbingų smulkmenų vis daugėja, kol mirtina grėsmė pareikalauja duoklės. Supami kenksmingo, klastingo ir agresyvaus vijoklinio augalo ir laikomi įkaitais ginkluotų, priešiškai nusiteikusių majų, jie kovoja dėl savo išlikimo, o likę gyvi vis agresyviau kimba vienas kitam į gerklę.AtsiliepimaiNepradėkite šios knygos, jeigu esate ypač silpnų vidurių ar nervų, ir, svarbiausia, neišsirinkite jos, jeigu nesutinkate toleruoti kai kurių nukrypimų nuo įprastų trilerių ir siaubo istorijų…

Tai, ką Scottas Smithas atskleidžia šiame romane, parodo mums savo pačių ir žmogiškosios prigimties pusę, kurios veikiau nenorėtume pripažinti. Tačiau jis toks meistras, jog neįmanoma nuo jo nusigręžti.* Laura MillerKiekvienas knygos puslapis verčia patirti siaubą, klykti. Nėra nė vienos pertraukos, skyrių, kad galėtum atgauti kvapą… Būtent siaubas ir įtampa pavers šią knygą bestseleriu, bet jos pretenzija į literatūrą susijusi su neapsakomu natūralizmu.

Tai ne „Tamsos” širdis, bet savo geriausiais, kvapą gniaužiančiais puslapiais, siaubą varančia ir klaustrofobine atmosfera romanas privertė mane prisiminti Franką Norrisą.* Stephen KingTai, ką Stephenas Kingas padarė su automobilais „Kristinoje” ir šunimis „Kudže”, tą Scottas Smithas daro su šliaužiančiaisiais augalais (taip, ir tai baisu) savo naujajame trileryje „Griuvėsiai”… Jeigu jums patinka serialas „Dingę” ir Stepheno Kingo ir Thomo Harriso romanai, tai ši knyga jums taip pat patiks.* Carol Mammott
Prekės ženklas: Jotema