• Pradžia »
  • Istorija »
  • Jie kūrė pasaulio istoriją. Nuo 1789 m. revoliucijos iki Gerovės amžiaus (1914 m.)

Jie kūrė pasaulio istoriją. Nuo 1789 m. revoliucijos iki Gerovės amžiaus (1914 m.)

Serijoje JIE KŪRĖ PASAULIO ISTORIJĄ pasakojama apie didžiuosius žmonijos istorijos įvykius, pateikiama 400 nepaprastų asmenybių biografijų ir portretų.  

Nuo senovės iki viduramžių (nuo 1800 m. per. Kr. Iki 1402 m.) 100 biografijų – nuo Abraomo iki Matiašo Korvino   Nuo Renesanso iki Švietimo epochos (nuo 1789 m. iki 1789 m.) 100 biografijų nuo Izabelės iki Mirabeau   Nuo 1789 m. revoliucijos iki Gerovės amžiaus (nuo 1789 m. iki 1914 m.) 100 asmenybių nuo Sieyès iki San Jatseno  

Nuo I pasaulinio karo iki nūdienos (nuo 1914 m. iki nūdienos) 100 biogafijų – nuo Chaplino iki Mandela’os   Tomai su aplankais (23×28,5 cm), 328 p., per 400 iliustracijų ir žemėlapių. „Nuo 1789 m. revoliucijos iki Gerovės amžiaus” – III mūsų leidžiamos vertingos enciklopedijos tomas. Šios serijos pamatas – istorijos koncepcija, kurios svarbiausias objektas yra asmenybės.

Apie garsiausius įvykius nuo senovės iki mūsų dienų pasakojama pasitelkus didžiųjų vyrų it moterų – pagrindinių istorijos kūrėjų – biografijas.   Šiame tome pateikta 100 nepaprastų biografijų – nuo revoliucionieriaus prancūzo Jospeho Sieyès iki pirmojo Kinijos respublikos prezidento Sun atseno. Pasakojama apie didžiuosius pasaulio valstybių vadovus, išradėjus, keliautojus, mokslininkus, kompozitorius ir dailininkus.  

Ar galima paaiškinti svarbiausius Europos politinius įvykius, pradedant Didžiąja prancūzų revoliucija, jei pamiršime tokią asmenybę kaip Napoleonas I? Ar galėtume kalbėti apie Lotynų Amerikos tautų nepriklausomybę, jei nebūtų gimęs toks kovotojas kaip Simonas Bolivaras? Ar būtų Vokietija suvienyta be Otto von Bismarco? Ar būtų suklestėjusi Didžiosios Britanijos imperija be karalienės Viktorijos?   Argi mokslo, meno, filosofijos, religijų istorija nėra pirmiausia inžinierių, menininkų, filosofų ir pranašų istorija?  

Štai tokius iš pažiūros paprastus – bet drauge kokius sudėtingus! – klausimus sprendė šio veikalo autoriai.   Kiekviena epocha turi savo didžius žmones arba, galėtume sakyti, kiekvienas didis žmogus turi savo epochą – taip tvirtai istorijos įvykiai yra susiję su tais, kurie juos sukėlė ar įgyvendino.
Prekės ženklas: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla