Mokslo draugai

Maeve Binchy (Meivė Binči, g. 1940 m.) – populiari airių rašytoja, žurnalistė, kelių dešimčių apsakymų, keliolikos romanų, pjesių, televizijos filmų scenarijų autorė. Išleidusi kelis apsakymų rinkinius, 1982 m. M.Binchy parašė savo pirmąjį romaną „Uždek žvakelę“ („Light a Penny Candle“), kuris iškart sulaukė didelio pripažinimo.Puikios pasakotojos M.Binchy kūryba išversta į daugiau kaip 30 kalbų.

Romanas „Mokslo draugai“ (1990) – vienas garsiausių rašytojos kūrinių. 1995 m. pagal jį buvo sukurtas filmas.1957-ųjų rugsėjis. Mokslo metų pradžia. Dublino gatvėmis skuba studentai. Su jais ir dvi iš provincijos atvykusios jaunutės merginos – geraširdė Benė, Dublino universiteto pirmakursė, ir jos vaikystės draugė, vienuolių užauginta kilminga našlaitė Eva. Mažame miestelyje užaugusios merginos svajoja apie dar nepatirtus nuotykius, dideliame mieste jų laukiantį kitokį gyvenimą ir, žinoma, meilę.

Bet jau pati pirmoji mokslo metų diena pateikia netikėtumų, priverčiančių vienuolyno auklėtinę Evą atsigręžti į skausmingą savo praeitį.Universitete Benė su Eva susiranda naujų draugų – susipažįsta su liūdną dabartį ir prasčiokišką kilmę slepiančia pragmatiškąja gražuole Nene, turtingo gydytojo sūnumi Džeku ir daugybe kitų bendramokslių. Regis, pagaliau turėtų prasidėti nerūpestingas studentiškas gyvenimas, bet netrukus vienas kitą keičiantys įvykiai tampa rimtu senos draugystės ir naujų jausmų išbandymu…
Prekės ženklas: Alma littera