Pagonys ir krikščionys

Jeigu nesate abejingas Europos istorijai, o Europos istorija yra ne kas kita, kaip tik ištisa krikščionybės istorija, prieš jūsų akis atsivers paslaptingas ankstyvosios krikščionybės ir vėlyvosios antikos pasaulis.

Epocha, kai ne tik valstiečiai, bet ir imperatoriai patiria regėjimų, kai moterys ryžtasi baisioms kančioms, bet neišsižada tikėjimo, o pagonys intelektualai žavisi misterijomis ir magija. Puikus pasakojimas, geras stilius su meistriškai pateikiamų detalių kaskadomis šią knygą paverčia šiuo tuo daugiau negu istorijos studija, pagauna skaitytoją taip pat, kaip talentingo rašytojo romanas. Bet tai – ne romanas.

Tai – pats gyvenimas, kuris kažkada taip gyvai kunkuliavo artėjant Romos imperijos saulėlydžiui, ir kurio niekada nebebus. Laikas, kai paprasti žmonės bandė pažini Jėzų Kristų, o valstybės mašina stūmė juos už gyvenimo ribų ir triuškino tiesiogine to žodžio prasme. O dabar jau be išlygų: R.L.Foxo „Pagonys ir krikščionys“ yra privalomi kiekvieno istoriko, istorijos mokytojo ir net istorijos mėgėjo bibliotekoje.

Taip pat – kiekvieno žurnalisto ir žurnalistikos studento. Tiek kvailysčių, kiek prirašoma ir prikalbama Lietuvoje, kai kalba pasisuka apie vyskupus, konfesijas, sakramentus, tikrai nebūtų, jei mūsų plunksnos broliai bent laisvalaikiu pasidomėtų krikščionybės istorija. Mindaugas Lietuvis
Prekės ženklas: Aidai