Svarsčių kilnojimo sporto istorija Lietuvoje 1970-2010

Nors svarsčių kilnojimas nėra olimpinė sporto šaka, bet dabar ši sunkiosios atletikos rūšis yra labai populiari ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje.

Sumanymas parašyti knygą apie svarsčių kilnojimo sportą per pagrindinių jo organizatorių, vadovų, dalyvių biografijų prizmę autoriui kilo renkant medžiagą archyvuose, pačiam aktyviai dalyvaujant ir dalykiškai bendraujant su sportininkais. 421 puslapio monografijoje sugulė duomenys apie aktyviausius sportininkus ir svarbiausius jų laimėjimus, herojų biografijose autorius stengėsi atskleisti iki šiol mažai žinomus ar visai nežinomus jų gyvenimo ir sportinės veiklos faktus.

Knygoje pasakojama apie mūsų šalies stipruolius, kurie savo pergalėmis garsėjo ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų – tapo Europos, pasaulio svarsčių kilnojimo čempionais, prizininkais, rekordininkais. Monografija apie Lietuvos svarsčių kilnojimo sporto istoriją yra naujas, originalus ir vertingas mokslinis leidinys, apimantis 1970–2010 m. laikotarpį. Monografijoje daug enciklopedinio pobūdžio medžiagos, kuri turės išliekamąją vertę ir neabejotinai prisidės prie šios sporto šakos populiarinimo. Leidinys skiriamas svarsčių kilnojimo sporto specialistams ir mėgėjams, kūno kultūros mokytojams, sporto instruktoriams, istorikams, o ypač studentams, kurie gal pamėgs šią įdomią sporto šaką.
Prekės ženklas: Vilniaus universiteto leidykla