Vienos moters istorija

Marcelo Birmajer (Marselas Birmacheris) gimė 1966 metais Buenos Airėse.

Be daugybės romanų, yra parašęs ir kino scenarijų, iš kurių vienas laimėjo Naujojo Lotynų Amerikos kino festivalio Havanoje prizą ir „Sidabrinį lokį“ Berlyno festivalyje. Argentinos kino akademija rašytoją atrinko atstovauti šaliai „Oskarų“ teikimo ceremonijoje.

Birmajeris – vienas iš tvirčiausias pozicijas užimančių savo šalies jaunimo literatūros kūrėjų, jo stilius prilyginamas Woody Alleno, Adolfo Bioy Casareso ar Davido Mameto rašymo manierai. Birmajerio knygos išverstos į vokiečių, italų, olandų, portugalų, prancūzų, hebrajų, korėjiečių ir rumunų kalbas. Romanas „Vienos moters istorija“ gimė kaip kino juostos scenarijus. Pagrindinei romano veikėjai Izabelei Masalvi netrukus sukaks keturiasdešimt.

Per vieną buvusių bendraklasių susitikimą ji vėl susiduria su Eugenijum Turaciu – šis vėliau ją veda, bet siekdamas užtikrinti jos ištikimybę ir paklusnumą, nevengia pakelti prieš ją rankos. Naivi, nesugebanti apsiginti ir įskaudinta Izabelė pavirsta savo neįtikėtino grožio auka. Pretendentai į Izabelės širdį, apsvaiginti jos žavesio, – bet ne herojiški, o greičiau patetiški ir prieš savo valią juokingi – vėl atgaivina Trojos karo mitą.
Prekės ženklas: Baltos Lankos