Vienos sielos istorija

Autobiografiniai rankraščiaiŠi knyga vos pasirodžiusi (1898 m.) tapo bestseleriu.

Tai pačios šv. Teresės „autobiografiniai rankraščiai“, parašyti prieš pat mirtį, redaguoti ir papildyti garsiosios karmeličių priorės Marijos de Gonzagos.

Lietuvoje knyga pirmą kartą išleista 1931 metais (vertė J. Talmantas). Leidykla „Katalikų pasaulis“ ją išleido 1995 m. Skaitytojų prašymu 2004 m. sausį buvo išleista antroji pataisyta laida.Knygoje pasakojama apie vaikystės dienas, vienuoliškąją būtį.

Apie dramatišką kovą su nepagydoma liga, vidinius išbandymus, su kuriais grumiantis buvo atrastas meilės ir pasitikėjimo kupinas „mažasis kelelis“ (Mažosios Teresės doktrina). Šios knygos puslapiai įkvėps drąsos ieškoti Dievo, rasti Jį ir vienuolynų tyloje, ir gatvių triukšme, tarnauti Jam ir tylia adoracija, ir slaugant kenčiančiuosius, padės atpažinti savy Dievo vaiką ir Dievo pasiuntinį žemėje.

Ne veltui apie savo rankraščius šv. Lizjė Teresė sakė „Tai, ką perskaičiau šiame sąsiuvinyje, iš tiesų yra mano siela!.. Mano Motin, šie puslapiai padarys daug gero. Jie dar labiau atskleis Dievo meilingumą…“
Prekės ženklas: Katalikų pasaulio leidiniai