Vakaruose tik dešimtadalis savarankiškų rašytojų pragyvena iš kūrybos

Žurnalo „The Bookseller“ duomenimis, maždaug kas ketvirta knyga, kuri buvo išleista autoriaus lėšomis, rašytojui niekada nesugrąžins investicijų.

Tokie duomenys gauti išnagrinėjus australų tinklalapio „Taleist“, teikiančio paslaugas autoriams ir leidėjams, duomenis. Duomenys paimti išanalizavus 1.007 autorių (72% iš Jungtinių Amerikos Valstijų, 9% iš Didžiosios Britanijos, likę iš kitų valstybių ) duomenis. Nors tyrimo metodiką galima kritikuoti, tačiau kai kurie faktai ir įžvalgos pribloškia.

Pavyzdžiui, nors pagal aritmetinį vidurkį vienas savarankiškas autorius per metus gauna 10.000 USD pajamų, tačiau 75% šios grupės pajamų atitenka palyginti mažai autorių grupei. Likusiems lieka tik trupiniai.

29% autorių, kurių pajamos didžiausios, naudojasi literatūros agentų paslaugomis. Šie rašytojai prisipažįsta, kad profesionalų pagalba pajamas leidžia padidinti tris kartus. Kiti faktoriai, leidžiantys didinti pardavimus, tai investicijos į korektūrą, profesionalų redagavimą, viršelių dizainą.

Du trečdaliai daugiausia uždirbančių autorių moterius. Pelningiausias žanras meilės romanai.

Iš kitos pusės, pusė apklaustųjų prisipažino, kad jų pajamos per metus neviršija 500 USD ir kas ketvirta knyga būna nuostolinga. Mažiau nei 10% nepriklausomų autorių prisipažino, kad pajamų iš knygų pardavimo ir honorarų užtenka pragyvenimui.

Įdomus faktas ir tai, kad autoriai, kurių knygas iki jie netapo nepriklausomais rašytojais spausdino leidyklos uždirba daugiau nei tie, kurių kūrinius redaktoriai atmetė.

Nepriklausomam autoriui vidutiniškai tenka 2,8 išleistos knygos.

Tik kas trečias savarankiškas rašytojas įsitikinęs, kad niekada nebendradarbiaus su leidykla.