Programėlės knygų skaitymui telefone ir planšetėje

Nors sukurta palyginti daug programėlių elektroninėms knygoms skaityti, tačiau ne visos jos patogios. Kai kurios teisingai atvaizduoja tik kai kuriuos formatus.  Neslėpkime, ne visos knygos į mūsų kietuosius diskus atkeliauja legaliai. Todėl naudinga turėti įrankį, kuris leistų skaityti bent jau keliais formatais.

Pradėkime nuo „Android“, kuris sukasi  populiariausiuose „Samsung“, „HTC“, „LG“, „Sony“ ir kitų gamintojų telefonuose. Norint parsisiųsti šias knygų skaitykles reikės, jei dar neturite, susikurti sąskaitą „Google Play“.  Tai nemokama, tačiau patartina turėti „Gmail“ elektroninį paštą. Jis, kaip ir parduotuvė, priklauso „Google“. Nenuostabu, kad kompanija taip palaiko savo produktus. Kas gi nori vartotoją išleisti iš savo glebio.

„Cool Reader“

Cool Reader Google Play parduotuvėje (tiesiog paspauskite nuorodą.)  Elektroninių knygų skaityklė nemokama. Ši programa naudinga tuo, kad palaiko pakankamai daug įvairių formatų, dalis kurių naudojama tik mobiliuosiuose telefonuose. Tai fb2 ir epub, taip pat ir „kompiuterinius“ txt, rtf bei doc. Patogu tuo, kad galima tiesiai kompiuteryje Ward dokumentus konvertuoti į formatą, kurį palaiko skaityklė.

Nors „Cool Reader“ dizainas pakankamai paprastas, tačiau leidžia sukurti savo mobilią biblioteką. Galima didinti ir mažinti šriftą, raidžių dydį, apšvietimo intensyvumą. Jei pageidaujate, netgi virtualius valdymo mygtukus galite susidėlioti pagal savo skonį.

Nuo kitų panašių skaityklių „Cool Reader“ išskiria gana apgalvota paieškos sistema. Ieškoti norimos knygos galima pagal raktažodžius, autorių, žymes. Programėlė suderinama su žodynais ir OPDS katalogais, kuriuos naudoja kai kurios internetinės bibliotekos.

„Aldiko Book Reader“

Nemokama. Aldiko Book Reader Google Play parduotuvėje (tiesiog paspauskite nuorodą.) Programėlė vejasi „Cool Reader“ populiarumu. Žmonėms ji patinka, nes kūrėjai čia mėgina rasti aukso vidurį, kad nebūtų skirtas vien užkietėjusiems „gikams“ (technologijų fanatams) ir tuo pačiu teiktų estetinį malonumą. Dėl pastarosios priežasties patogūs dienos ir nakties režimai, ekrano ryškumo nustatymai, stilizuota knygų lentyna. „Aldiko“ sukūrė ir savo biblioteką, iš kurios galima vienu paspaudimu parsisiųsti norimą kūrinį. Šią biblioteką galima papildyti ir pačiam.

Vienas iš trūkumų – „Aldiko“ knygas galima skaityti tik iš jos pačios bylų. „Įkrauti“ kurinį, kuris guli kitoje telefono kietojo disko vietoje nepavyks. Kitas, esminis, trūkumas – gan ribotas formatų pasirinkimas. Jų tik du – tai epub ir pdf. Šiais laikais mažoka.

„FB Reader”

Nemokamas   FB Reader Google Play parduotuvėje

„FB Reader“ autoriai 2004 m. sukūrė garsųjų XML formatą, kuris ilgai buvo elektroninių knygų standartu. Be šios koduotės skaityklė palaikos ePub ir rtf bei paprastą standartinį tekstą. Nuo anksčiau aprašytų programėlių ši skiriasi tuo, kad be pagrindinio modulio ją galima atnaujinti ir parsisiųsti papildomus, skirtus labiau patyrusiems, ar norintiems išskirtinumo, skaitytojams. Pilnai sukonfigūruota ji palaiko žodynus ir OPDS bibliotekų katalogus.

Ši programėlė supranta daugumą šriftų, galima keisti foną. „FB Reader“ nepainiokite su „FB2 Reader“. Nors pavadinimai panašūs, tačiau tai dvi skirtingos programėlės.

Moon+ Reader

Moon+ Reader Google Play Nemokama, arba pilnesnė mokama versija, kainuojanti apie 12 Lr.

Tai viena iš tobulinusių „Android“ operacinės sistemos skaityklių. Palaiko pagrindinius elektroninių knygų formatus – fb2, txt ir ePub. Galima keisti šriftą, fono spalvą.

Suderinama su OPDS ir internetinių bibliotekų katalogais. Knygas galima įkelti tiek iš „knygų lentynos“, tiek iš bet kurios telefono ar planšetės direktorijos. Bet kurį leidinį galima pačiam „sumaketuoti“ tai, kad būtų patogu skaityti. Be to, čia įdiegta nemažai malonių smulkmenų. Pavyzdžiui, keli lapo vertimo variantai, suderinamumas su Google vertėju. Mokamoje versijoje išjungta reklama, galimybė skaityti pdf bylas ir suderinamumas su debesų saugykla „Dropbox“.

„iReader”

iReader Google Play  Nemokama/

Turbūt vienintelė Kinijoje sukurta ir išpopuliarėjusi skaityklė. Palaiko TXT ir ePub formatus. Grafinis apipavidalinimas gana traukiantis akį. Deja, ji ne visada veikia korektiškai.